• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Belownica – co to jest i jak działa? 0
Belownica – co to jest i jak działa?

Spis treści

W dzisiejszych czasach jednym z priorytetów nowoczesnych firm jest efektywna gospodarka odpadami. W wielu przedsiębiorstwach problem stanowi duża ilość generowanych każdego dnia foliowych i kartonowych odpadów opakowaniowych. Problem ten dotyczy nie tylko większych sklepów czy hurtowni, ale tak naprawdę każdej, zwłaszcza dużej firmy, do której codziennie dostarczane są zapakowane w nie towary. A im więcej takich odpadów, tym wyższe koszty ich utylizacji i większa przestrzeń potrzebna do ich przechowywania. W uporaniu się z tym kłopotem pomoże belownica do kartonów i folii. Czym jest i do czego służy belownica? Jak działa to urządzenie i dlaczego warto je wykorzystać? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w naszym artykule!

Co to jest belownica i jak działa?

Belownica do folii i kartonów to urządzenie, które służy do redukowania objętości odpadów opakowaniowych wykonanych ze wspomnianych materiałów poprzez sprasowanie je w bele, w celu ich dalszego składowania, transportu bądź przetwarzania. Jak działa belownica? Odbywa się to na dość prostej zasadzie. Najpierw materiał przeznaczony do zbelowania, w tym wypadku folia bądź karton, zostaje umieszczony w komorze prasowania. Proces belowania rozpoczyna się automatycznie po zamknięciu drzwiczek do komory belownicy, co zapewnia bezpieczeństwo osobom obsługującym urządzenie i znajdującym się w pobliżu. Po zamknięciu drzwiczek, będąca częścią belownicy płyta prasująca oddziałuje na znajdujące się w komorze odpady i zgniata je. Dzieje się to dopóty, dopóki nie zostaną one maksymalnie sprasowane. Po zakończeniu belowania materiał odpadowy, w postaci gotowych bel, zostaje wyrzucony z belownicy. Zdejmowane i transportowane są one przy pomocy specjalnego wózka do usuwania bel.

Do czego wykorzystywana jest belownica?

Jak już wspomnieliśmy, za pomocą belownicy można przetwarzać odpady, w tym np. papier, folię czy tekturę, poprzez ich maksymalne skompresowanie i sprasowanie w regularne, zwarte bele. W ten sposób następuje zmniejszenie ich objętości przy jednoczesnym zwiększeniu gęstości. Jako przykład niech posłuży fakt, że belownica do folii potrafi zmniejszyć jej objętość nawet o 90%. Jeśli chodzi o zastosowanie belownicy, w pierwszej kolejności mowa tu oczywiście o gospodarce odpadami w przedsiębiorstwach należących do szeregu branż, w tym np. sklepach i hurtowniach. Belownica wykorzystywana jest do przetwarzania i kompresowania różnego rodzaju odpadów opakowaniowych, np. folii czy kartonu. To jednak nie wszystko, belownice znajdują również zastosowanie w przemyśle drukarskim, gdzie służą do prasowania papieru.

Jakie zalety niesie za sobą zastosowanie belownicy?

Belownica jest bardzo przydatnym urządzeniem. Dlaczego warto ją wykorzystywać? Przede wszystkim dzięki belownicy elementy foliowych opakowań czy tez kartonowych pudełek będą zajmować znacznie mniej miejsca niż przed zbelowaniem. Redukcja objętości odpadów przekłada się nie tylko na zaoszczędzenie przestrzeni magazynowej, ale też na optymalne wykorzystanie pojemności pojemników przeznaczonych na odpady oraz na znaczne obniżenie kosztów związanych z ich transportem. Jest to szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorstw generujących ich duże ilości. Korzystanie z belownicy przyczynia się również do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, co ma niebagatelny wpływ na środowisko naturalne. Do zalet zaliczyć można też dodatkowy zysk ze sprzedaży sprasowanego w bele surowca.

Podsumowując, belownica do folii i kartonu to niezastąpiona pomoc w rozwiązaniu problemu nadmiernej produkcji odpadów opakowaniowych w firmach. Korzystanie z niej równa się nie tylko efektywnej i sprzyjającej dbaniu o środowisko naturalne gospodarce odpadami, ale też wygodzie, oszczędności czasu i pieniędzy oraz bezpieczeństwu pracowników. Jeśli więc Twoje przedsiębiorstwo generuje sporo opadów kartonowych, foliowych czy papierowych, belownica do kartonu i folii to przydatny zakup. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na te urządzenia!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium