• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak prawidłowo używać taśm spinających? W jakich sytuacjach okażą się nieodzowne? 0
Jak prawidłowo używać taśm spinających? W jakich sytuacjach okażą się nieodzowne?

Odpowiednie rodzaje taśm spinających, pozwalają nam na właściwe zabezpieczenie towaru podczas jego magazynowania czy transportu. Dokonując ich wyboru powinniśmy kierować się przede wszystkim masą i rozmiarem pakowanych artykułów oraz warunkami w jakich będą transportowane czy przechowywane. Na tej podstawie będziemy w stanie ocenić czy przy danym załadunku sprawdzą się taśmy spinające stalowe, PET czy PP. Wiedza na ich temat pozwoli nam podjąć właściwą decyzję, co do zastosowania konkretnego rodzaju. Sprawdźmy zatem czym charakteryzuje się każda z nich.

Taśmy spinające są produktem stosowanym niemalże w każdym domu, firmie i różnego rodzaju instytucjach. Artykuł ten posiada znakomite właściwości, które pozwalają na zastosowanie go w różnych sytuacjach i warunkach.

Taśmy są wykorzystywane przede wszystkim w procesie pakowania, w którym pełnią rolę zabezpieczającą. Umożliwiają bezpieczny transport towarów i właściwe ich przechowywanie. Poznajmy zatem rodzaje taśm spinających oraz możliwości użytkowe tego produktu.

Rodzaje taśm spinających – taśmy stalowe, taśmy PET i taśmy PP

Spis treści

Odpowiednie rodzaje taśm spinających pozwalają nam na ich skuteczne zastosowanie w procesie pakowania. Każda z nich posiada charakterystyczne dla siebie cechy produktu, które wpłynął na dobre zabezpieczenie towaru, zapewniając odpowiednią ochronę na czas transportu czy magazynowania.

Dodatkowa możliwość ich zastosowania w oparciu o urządzenia do pakowania, czyni cały ten proces szybkim i przyjemnym.

Taśmy spinające dzielimy na taśmy stalowe, taśmy poliestrowe (PET) i taśmy polipropylenowe (PP).

  • Taśmy stalowe stosowane są najczęściej w przemyśle ciężkim, budowlanym lub odlewniczym. Wykorzystywane są do budowy silników elektrycznych, układów napędowych, czy różnego konstrukcji. Służą także do zabezpieczania towarów o dużym gabarycie i wadze.

  • Taśmy PET idealnie odnajdą się w procesie pakowania dużych i ciężkich załadunków, zarówno w formie paletowanej jak i elementów niepaletowanych. Posiadają dobrą elastyczność, która zapewnia prawidłową stabilizację podczas transportu.

  • Taśmy PP z kolei są powszechnie używane do zabezpieczania artykułów o mniejszej i średniej wadze. Najczęściej służą do zaklejania kartonów i innych podobnych przesyłek, ale również mogą znaleźć zastosowanie przy oklejaniu asortymentu będącego w formie paletowanej.

Wytrzymałe taśmy spinające - taśmy do spinania palet

Taśmy spinające są produktem niezwykle wytrzymałym i trwałym. Używa się ich często do spinania palet, gdyż pozwala to zachować pełną stabilność oraz ochronę przewożonym i magazynowanym towarom. Wspomnieliśmy też, że zastosowanie ich w oparciu o urządzenia do pakownia, będzie miało duży wpływ na cały proces zabezpieczający dany asortyment.

Warto tu zwrócić uwagę na różnego rodzaju dyspensery do taśmy, napinacze i odwijacze wózkowe, paskowacze do taśm stalowych i specjalne stalowe spinki oraz nożyki do taśm.

Całe te akcesorium pozwoli na prawidłowe użycie taśm spinających i ich zastosowanie niemalże w każdej sytuacji, uwzględniając oczywiście specyfikację produktu pakowanego jak i taśmy. Pozwoli to uzyskać jak najlepszy efekt w procesie pakowania.

Taśmy spinające – produkt na miarę potrzeb każdego

Taśmy spinające są nieodzownym produktem naszego życia codziennego. Stosowane są praktycznie w każdej branży i gospodarstwie domowym, gdzie odgrywają istotną rolę. Znając ich cechy, będziemy mogli prawidłowo użyć konkretny rodzaj. Pozwoli to skutecznie zadbać o pełną ochronę, stabilizację czy zabezpieczenie.

Mniejsze lub większe załadunki, będące w formie pojedynczej lub zbiorowej mogą liczyć na skuteczność jaką zapewnią im wytrzymałe taśmy spinające, odporne na każde warunki. Dlatego warto mieć pod ręką taki produkt, który znakomicie odnajdzie się w wielu codziennych sytuacjach.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium