• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak zapakować dużą paczkę dla kuriera? Skuteczne porady 0
Jak zapakować dużą paczkę dla kuriera? Skuteczne porady

Jak zapakować dużą paczkę dla kuriera? Skuteczne porady

Spis treści

Wysłanie dużej paczki kurierem to spore wyzwanie. O ile pakowanie paczek kurierskich o mniejszych gabarytach nie wydaje się takie trudne, o tyle zabezpieczanie dużej paczki może sprawić więcej kłopotu.

Oczywiście stanie się tak jedynie wówczas, gdy zabierzesz się za tę czynność bez uprzedniego przygotowania.

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak zapakować dużą paczkę dla kuriera, wtedy na pewno nic Cię w tej kwestii nie zaskoczy. Zaczynamy zatem!

Odpowiednie pakowanie zamówień w e-commerce

Jak wysłać kurierem dużą paczkę?

Większość przewoźników oferuje wysyłkę paczek wielkogabarytowych. Decydując się na wysłanie dużej paczki kurierem należy w pierwszej kolejności zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi przesyłek, które ustaliła dana firma kurierska.

Jeśli wiec chcesz dowiedzieć się, jak wysłać dużą paczkę, musisz dysponować informacjami dotyczącymi maksymalnych wymiarów dopuszczonych do transportu przesyłek w konkretnej firmie kurierskiej. Te mogą różnić się bowiem w zależności od wybranego przewoźnika. O tym, czy Twoja paczka kurierska będzie uznana za dużą, zadecydują zatem zasady firmy przewozowej.

Pakowanie paczek kurierskich – solidny karton to podstawa

Na jakość kartonu przeznaczonego do pakowania należy zwracać uwagę zawsze, jednak w przypadku dużej paczki jest to szczególnie ważne. Na rynku dostępne są kartony zrobione z tektury 3- i 5-warstwowej. Do pakowania dużych elementów polecane są kartony grubsze, a więc z tektury mającej pięć warstw. Wybrać należy pudełko nowe, zużyty karton nie spełni już swoich funkcji.

Dobrym pomysłem może być też umieszczenie jednego pudełka kartonowego w drugim, większym. Wtedy przesyłka zabezpieczona będzie podwójnie.

Pamiętaj tylko, by wypełnić pustą przestrzeń pomiędzy pudełkami.

Paczka kurierska – folia bąbelkowa, profile ochronne, wypełniacze

Nie możesz oczywiście zapomnieć o zabezpieczeniu przedmiotu bądź przedmiotów znajdujących się wewnątrz pudełka. Właściwą amortyzację zapewni folia bąbelkowa, która jest niezastąpiona szczególnie wówczas, gdy zawartość przesyłki jest delikatna. Jeśli towary posiadają ostre krawędzie, zastosuj profile ochronne.

Wypełnij też odpowiednio wolne przestrzenie znajdujące się wewnątrz pudła. Zrezygnuj ze zmiętego papieru, który nie będzie stanowił dostatecznej ochrony dla ciężkich przedmiotów. Zamiast niego zastosuj wypełniacze, które doskonale ustabilizują towar wewnątrz opakowania i zapobiegną jego przemieszczaniu się. Przydadzą się również do wypełnienia pustej przestrzeni między dwoma pudełkami, o czym pisaliśmy w poprzednim akapicie.

Paczka dla kuriera – taśmy o wysokiej wytrzymałości

Ostatnim ważnym aspektem pakowania dużej paczki kurierskiej jest oklejenie jej za pomocą prawidłowo dobranej taśmy pakowej, która jest odporna na zrywanie i warunki atmosferyczne.

Do zabezpieczania wyjątkowo wymagających pakunków, z reguły ciężkich, a cechą tą bardzo często charakteryzują się duże paczki, polecane są taśmy kauczukowe. Mają one wyższą odporność mechaniczną w porównaniu do taśm akrylowych, które to z kolei sprawdzają się przy pakowaniu przesyłek o mniejszej wadze.

Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu naszego artykułu już doskonale wiesz, jak zapakować paczkę dla kuriera. Do dzieła zatem!

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium