• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak zapakować oraz bezpiecznie wysłać porcelanę lub bombki choinkowe? 0
Jak zapakować oraz bezpiecznie wysłać porcelanę lub bombki choinkowe?

Jak zapakować oraz bezpiecznie wysłać porcelanę lub bombki choinkowe?

Spis treści

Porcelana i bombki choinkowe to wyjątkowo delikatne przedmioty, które są szczególnie podatne na zniszczenie, zwłaszcza podczas transportu. Jeśli sprzedajesz tego rodzaju produkty, na pewno doskonale o tym wiesz. Pakowanie bombek choinkowych i  wysyłka porcelany wymagają ponadprzeciętnej staranności, a przede wszystkim sięgnięcia po odpowiednie materiały opakowaniowe. Jak przygotować bombki choinkowe do wysyłki, by dotarły do klienta w nienaruszonym stanie? Jak zapakować porcelanę, żeby nie zniszczyła się podczas transportu? Niezbędne informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Jak zapakować bombki choinkowe lub porcelanę – dobór pudełka

Do pakowania bombek choinkowych, porcelany czy innych delikatnych przedmiotów wybrać należy odpowiedniej wielkości karton. Jego rozmiar powinien być jak najlepiej dopasowany do gabarytów przesyłanego towaru. Im mniej wolnego miejsca będzie wewnątrz pudełka, tym mniejsze ryzyko uszkodzenia przedmiotów podczas transportu. Rzecz jasna karton nie może być też zbyt mały, a poza wysyłanymi w nim delikatnymi produktami zmieścić się w nim powinny także wypełniacze, o których szerzej napiszemy w następnej kolejności.

Jak wysłać bombki choinkowe i porcelanę – zabezpieczenie zawartości

Bardzo ważną rolę w bezpiecznej wysyłce porcelany i bombek choinkowych pełnią takie materiały, które zabezpieczają towar wewnątrz pudełka. Przeznaczony do wysyłki przedmiot trzeba dokładnie owinąć folią bąbelkową, która zapewni właściwą amortyzację. Jeśli w kartonie znaleźć się ma więcej delikatnych produktów, każdy spośród nich należy zabezpieczyć osobno. Zamiast folii bąbelkowej do wysyłki porcelany możesz też wybrać biodegradowalny papier nacinany.

Po owinięciu towaru folią bąbelkową lub papierem nacinanym warto dodatkowo okleić je taśmą pakową. Dzięki temu papier lub folia będą ściślej przylegać do powierzchni przedmiotów. Nie można zapomnieć także o wypełniaczach, które skuteczne unieruchamiają delikatne produkty w paczce. Wypełniacze koniecznie trzeba umieścić na spodzie kartonu, a najlepiej także na górze i po jego bokach. Do wypełniania wolnej, nawet niewielkiej przestrzeni w pudełku doskonale nadają się wypełniacze w formie granulatu.

Jak wysłać porcelanę i bombki choinkowe – oznakowanie przesyłki

Ostatni krok pakowania bombek choinkowych lub porcelany do wysyłki to oklejenie paczki dobrej jakości taśmą pakową. W miejsce klasycznej polecamy wybrać taśmy pakowe z nadrukiem „FRAGILE” lub „OSTROŻNIE SZKŁO. Oznakowanie w ten sposób przesyłki zawierającej delikatne produkty będzie stanowić ważną informację dla kuriera. Taką samą funkcję spełnią samoprzylepne etykiety ostrzegawcze z napisami „NIE RZUCAĆ”, „UWAGA SZKŁO” czy „GÓRA” ze strzałkami kierunkowymi.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium