• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Prawidłowe użycie taśmy pakowej. Czego nie wiedziałeś o zabezpieczaniu przesyłek? 0
Prawidłowe użycie taśmy pakowej. Czego nie wiedziałeś o zabezpieczaniu przesyłek?

Prawidłowe użycie taśmy pakowej. Czego nie wiedziałeś o zabezpieczaniu przesyłek?

Spis treści

Taśma pakowa to produkt, bez którego nie sposób wyobrazić sobie pakowanie i zabezpieczanie przesyłek. Jest niezbędna i w małych firmach, i w dużych przedsiębiorstwach, niezależnie od branży. Zresztą nie może zabraknąć jej też i w domach, wszak zabezpieczanie przesyłek to zadanie, z którym przynajmniej od czasu do czasu ma do czynienia każdy z nas.

Na rynku dostępne są różne rodzaje taśm pakowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które spośród z nich wybrać w zależności od okoliczności, a także jak zabezpieczyć przesyłkę do wysyłki, by dotarła do adresata w idealnym stanie.

Rodzaje taśm pakowych

Wśród taśm pakowych w zależności od zastosowanego do ich produkcji spoiwa, wyróżnić można kolejno te z klejem akrylowym, kauczukiem naturalnym (solvent) i kauczukiem syntetycznym (hot-melt). Każda z nich posiada inne cechy, a wybór zależeć będzie od rodzaju pakowanego towaru, jego wielkości i ciężkości, a także od warunków, w których ma być on transportowany i przechowywany. I tak:

  • Akryl – posiada dobre właściwości klejące zarówno do papieru, jak i kartonu. Taśmy pakowe oparte o ten rodzaj kleju są kleiste i elastyczne. Najlepiej sprawdzają się przy zabezpieczaniu przesyłek o małej wadze, w warunkach niskiego zakurzenia i dodatnich temperaturach.

  • Kauczuk syntetyczny (hot-melt) – charakteryzuje się wysoką siłą klejenia oraz odpornością na wilgoć. Najlepiej nadaje się do pakowania i zabezpieczania przesyłek  o średniej i dużej wadze. Ten rodzaj taśmy pakowej jest też przez większość osób uznawany za najbardziej uniwersalny.

  • Kauczuk naturalny (solvent) – posiada bardzo agresywną siłę klejenia i jest wytrzymały na szeroki zakres temperatur. Zachowuje swoje parametry od -20 do 60 stopni Celsjusza. Zatem jeśli chodzi o zabezpieczanie przesyłek wyjątkowo ciężkich i przechowywanych zarówno w bardzo wysokich, jak i niskich temperaturach, nie ma lepszego wyboru niż właśnie taśma solventowa.

Najlepsze metody zabezpieczenia przesyłki taśmą pakową

Istnieje kilka sposobów na to jak zabezpieczyć przesyłkę do wysyłki przy użyciu taśmy pakowej. Skupimy się tu na metodach zaklejania taśmą pudeł klapowych. Najprostszy i najszybszy sposób to zaklejenie pudła w jednej linii, od krawędzi na bocznej ściance, wzdłuż łączenia klapek i do krawędzi na ściance przeciwległej.

Dodatkowym wzmocnieniem przy tej metodzie będzie zaklejenie początku i końca taśmy w poprzek (czyli tzw. zaklejanie pudeł typu H). Ta czynność zabezpieczy przed odklejeniem się taśmy.

Zastanawiasz się jak zabezpieczyć wartościową przesyłkę?

W takim wypadku musisz pudło zakleić solidniej, a więc nie kończyć klejenia kilkanaście centymetrów poniżej krawędzi. Przeznaczony do wysyłki karton należy okleić nieprzerwanie jednym kawałkiem taśmy pakowej od góry do dołu na całym odcinku. Warto też zabezpieczyć taśmą jego krawędzie. Dzięki temu zyskasz pewność, że pudło będzie zaklejone naprawdę porządnie.

 
 

Zastosowanie taśmy pakowej w Twojej firmie

Taśmy pakowe to niezastąpiony materiał do zabezpieczania przesyłek i wzmacniania opakowań w każdym przedsiębiorstwie. Wraz z innymi materiałami opakowaniowymi pozwalają na skuteczną ochronę towaru przed zaginięciem czy zniszczeniem.

W e-commerce rola taśmy pakowej nie musi się jednak na tym kończyć. Jeśli zdecydujesz się na wpisującą się w identyfikację wizualną firmy taśmę pakową z nadrukiem, otrzymasz dodatkowe narzędzie do promocji swojej marki. W okresie bożonarodzeniowym możesz dodatkowo sięgnąć po świąteczne taśmy pakowe. Taki miły akcent na pewno nie pozostanie niezauważony przez Twoich klientów.


Sprawdź także pozostałe artykuły.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium