• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak przygotować do transportu szklane butelki z płynną zawartością? 0
Jak przygotować do transportu szklane butelki z płynną zawartością?

Jak przygotować do transportu szklane butelki z płynną zawartością?

Spis treści

Pakowanie szklanych butelek do wysyłki może być nie lada wyzwaniem i przysporzyć wielu problemów. Jako że są to produkty szczególnie narażone na zniszczenie podczas transportu, powinny zostać starannie zabezpieczone. Jeszcze większym wyzwaniem jest pakowanie szklanych butelek wypełnionych płynną zawartością. Nieodpowiednie zapakowanie butelek w takim wypadku wiązać będzie się nie tylko z ich stłuczeniem, ale również z wylaniem się z nich zawartości. Czym zabezpieczyć szklane butelki i jak je zapakować, by bez uszczerbku dotarły do adresata? Sprawdzone wskazówki znajdziesz poniżej. Zapraszamy do czytania!

Jak zabezpieczyć szklane butelki – folia bąbelkowa i taśma pakowa lub papier nacinany

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczanie szklanych butelek przeznaczonych do wysyłki jest owinięcie ich folią bąbelkową, która dzięki pęcherzykom z powietrzem zapewni właściwą amortyzację i skutecznie ochroni produkty przed stłuczeniem. Zaletą tego materiału pakowego, poza niewygórowaną ceną, jest również lekkość, dzięki czemu po zawinięciu butelki w kilka warstw takiej folii całościowa waga przesyłki nie zwiększy się. Jeśli zależy Ci na tym, by uchronić butelkę przed przypadkowym rozwinięciem, po owinięciu folią oklej ją transparentną taśmą pakową.

Czym zabezpieczyć szklane butelki – papier nacinany i taśma papierowa

Ekologiczna alternatywa dla folii bąbelkowej to zyskujący coraz większą popularność papier nacinany, szczególnie chętnie stosowany m.in. właśnie do ochrony delikatnych przedmiotów szklanych. Ten materiał opakowaniowy po rozłożeniu ma strukturę plastra miodu, co nadaje mu właściwości amortyzacyjne. Kiedy już owiniesz butelkę takim papierem, uchroń go przed rozwinięciem przy pomocy ekologicznej taśmy papierowej, którą również mamy w swojej ofercie.

Pakowanie butelek – karton i przekładki tekturowe

Kolejnym krokiem w pakowaniu szklanych butelek będzie wybór odpowiedniego opakowania kartonowego. Z uwagi na to, że – jak już wspominaliśmy wcześniej – butelki szklane są produktem szczególnie wrażliwym na uszkodzenia, polecamy sięgnąć po pudełka wykonane z solidnej tektury pięciowarstwowej. Wyjątkowo dobrze sprawdzi się tutaj dostosowany do wymiarów butelki karton fasonowy. Jeśli zastanawiasz się jak wysłać butelki w większej liczbie, oprócz pudełka kartonowego niezbędne będą przekładki tekturowe o wymiarach dopasowanych do wielkości kartonu. Za ich pomocą odseparujesz poszczególne butelki od siebie.

Jak zabezpieczyć butelki do wysyłki – wypełniacze

Pakując butelki do wysyłki nie można zapomnieć o zastosowaniu wypełniaczy. W ten sposób uniemożliwisz przesuwanie się butelki bądź butelek wewnątrz pudełka. Doskonale sprawdzi się tutaj wypełniacz w postaci granulatu, czyli wytrzymały, lekki, ekologiczny i bezproblemowy w użyciu skropakFunkcję wypełniacza pełnić może również umieszczona w wolnych przestrzeniach między butelką a kartonem folia bąbelkowa. Dno i boki opakowania warto także zabezpieczyć pianką polietylenową. Jej zastosowanie nie wpłynie na wagę paczki, a zapewni dodatkową ochronę przed stłuczeniem butelek i wylaniem ich zawartości.

Jak wysłać butelki – zabezpieczenie i oznakowanie paczki

Ostatnim etapem pakowania szklanych butelek do wysyłki jest odpowiednie zabezpieczenie kartonu z zewnątrz, a także jego oznakowanie. Do zaklejenia pudełka najlepiej wybrać taśmę kauczukową, która posiada lepsze parametry wytrzymałościowe od taśmy akrylowej, a więc ma większą odporność mechaniczną. Z tego też względu to właśnie ona jest szczególnie polecana do zabezpieczania przesyłek cięższych i bardziej wymagających, a do nich należą m.in. szklane butelki. Pudełko kartonowe radzimy owinąć także folią stretch, która ochroni karton przed wilgocią, a także rozerwaniem lub przypadkowym przebiciem podczas transportu.

O czym jeszcze pamiętać? Koniecznie sięgnij po specjalne etykiety ostrzegawcze „GÓRA” ze strzałkami kierunkowymi, „NIE RZUCAĆ” lub „UWAGA SZKŁO”, które będą stanowić bardzo ważną informację dla kuriera dotyczącą obchodzenia się z Twoją przesyłką. Podobną funkcję spełni taśma ostrzegawcza z napisem „FRAGILE! OSTROŻNIE!” lub też „OSTROŻNE! SZKŁO!”.

Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu naszego artykułu nie będziesz mieć już dylematów jak zabezpieczyć butelki do wysyłki i nie sprawi Ci to żadnego problemu.

Do dzieła!


Sprawdź także pozostałe artykuły.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium