• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Przesyłka o delikatnej zawartości. Jak przygotować do transportu produkty kruche i wrażliwe na wstrząsy? 0
Przesyłka o delikatnej zawartości. Jak przygotować do transportu produkty kruche i wrażliwe na wstrząsy?

Przesyłka o delikatnej zawartości. Jak przygotować do transportu produkty kruche i wrażliwe na wstrząsy?

Spis treści

Gwarancja bezpiecznego i bezproblemowego dostarczenia paczki z  w dużej mierze zależy od tego, jak przebiegać będzie sam proces jej pakowania. Wszystkie delikatne przesyłki, a więc te zawierające  m.in. kruche szkło czy ceramikę lub też wrażliwe na wstrząsy instrumenty muzyczne czy elektronikę, wymagają właściwej ochrony przed uszkodzeniami, na które są szczególnie narażone podczas transportu. Na co zwrócić uwagę biorąc się za pakowanie delikatnego towaru? Jakie materiały do pakowania będą w tym wypadku niezbędne? Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim i przydatnym artykułem omawiającym pakowanie delikatnej przesyłki.

Przesyłka o delikatnej zawartości, czyli jaka?

Na początku chcemy doprecyzować, czym dokładnie są delikatne przesyłki, a więc wskazać, jakie produkty z reguły zawierają. Oczywiście nie sposób wymienić tu wszystkie spośród nich, zresztą nie każdy przedmiot z danej grupy będzie porównywalnie podatny na zniszczenia. Skoro jednak o grupach już mowa, wyszczególniliśmy ich pięć. Są to zatem kolejno:

  • ceramika i szkło, np. dekoracje, naczynia, lustra, elementy wyposażenia domu;
  • urządzenia elektroniczne, np. telefony, smartfony, laptopy, czytniki, tablety;
  • dzieła sztuki, np. obrazy na płótnie, rzeźby, rękodzieło;
  • materiały wykończeniowe, np. szyby, płytki;
  • instrumenty muzyczne, np. gitary, skrzypce.

Tego typu delikatne przesyłki należy zabezpieczyć głównie przed przygnieceniem przez inne paczki, skutkami wstrząsów, a także przed zniszczeniem z powodu upadku z wysokości.

Pakowanie delikatnego towaru – wybór opakowania

Do wysyłki delikatnych produktów najczęściej wykorzystuje się pudełka kartonowe. Możesz tutaj wybierać między kartonami klapowymi a fasonowymi, zwanymi inaczej kartonami wykrojnikowymi. Wybrany przez Ciebie karton, niezależnie od rodzaju, powinien być jak najlepiej dopasowany do rozmiarów wysyłanego towaru. Musi być on jednak przy tym na tyle duży, by – poza produktem bądź produktami – zmieściły się w nim niezbędne do zabezpieczenia delikatnej zawartości przed zniszczeniem wypełniacze, folia bąbelkowa czy np. pianka polietylenowa, o czym więcej napiszemy w dalszej części artykułu.

Jak zabezpieczyć delikatny produkt przed wysłaniem?

Po wyborze opakowania należy zabrać się za odpowiednie zabezpieczenie towaru wewnątrz kartonu tak, by transport delikatnej przesyłki zakończył się pomyślnie. Każdy delikatny produkt musisz zatem dokładnie owinąć folią bąbelkową lub papierem nacinanym. Jako amortyzacja na spodzie kartonu, a także po bokach oraz na górze świetnie sprawdzi się natomiast pianka polietylenowa. Do wypełnienia pustych przestrzeni w kartonie przyda się wypełniacz w formie granulatu.

Jeśli w jednym opakowaniu zbiorczym wysyłasz kilka delikatnych produktów, oddziel je od siebie za pomocą przekładek tekturowych. Wspomniana już pianka polietylenowa będzie niezbędna przy pakowaniu obrazu lub lustra. Taki produkt należy owinąć zarówno folią bąbelkową, jak i właśnie pianką polietylenową, nie zapominając o tym, by uprzednio ochronić jego krawędzie i rogi profilami ochronnymi. Zabezpieczysz nimi też m.in. ceramikę łazienkową.

Transport delikatnej przesyłki – ochrona i oznakowanie

Kolejny etap to prawidłowe zabezpieczenie pudełka z zewnątrz przed otwarciem, zniszczeniem czy wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przydadzą Ci się do tego folia stretch i taśma pakowa. Zamiast tradycyjnych, jednokolorowych taśm warto sięgnąć po taśmy pakowe z nadrukiem np. „OSTROŻNIE SZKŁO”, „OSTROŻNIE! NIE RZUCAĆ!”. Transport delikatnej przesyłki wymaga również skorzystania ze specjalnych etykiet ostrzegawczych: „GÓRA”, „NIE RZUCAĆ” i „UWAGA! SZKŁO!”.

Choć pakowanie delikatnego towaru nie należy do najłatwiejszych, z naszym poradnikiem na pewno zrobisz to perfekcyjnie.

Powodzenia!


 

Sprawdź także pozostałe artykuły:

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium