• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Najlepsze wypełniacze do przesyłek wielkogabarytowych 0
Najlepsze wypełniacze do przesyłek wielkogabarytowych

Najlepsze wypełniacze do przesyłek wielkogabarytowych

Spis treści

Wypełniacze do kartonów są bardzo przydatnymi, a w wielu przypadkach wręcz niezbędnymi materiałami opakowaniowymi. To właśnie one chronią transportowany towar przed wstrząsami, przemieszczaniem się wewnątrz opakowania i wynikającymi z tego uszkodzeniami. W branży opakowaniowej znaleźć można kilka rodzajów wypełniaczy. Dziś weźmiemy pod lupę najlepsze wypełniacze do przesyłek wielkogabarytowych. Jeśli więc masz w planach transport dużej paczki i zastanawiasz się, jaki wybrać wypełniacz, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Czym jest przesyłka wielkogabarytowa?

Nim odpowiemy na pytanie o najlepsze wypełniacze do dużych paczek, doprecyzujmy, czym tak właściwie jest przesyłka wielkogabarytowa. W firmach kurierskich pod tym pojęciem kryją się wszelkie paczki, których wymiary przekraczają określone standardowo parametry, przez co przesyłki te nie podlegają automatycznemu sortowaniu. Wyceny przesyłek wielkogabarytowych dokonuje się zatem nie w oparciu o cennik dostępny na stronie internetowej firmy kurierskiej, lecz indywidualnie. Wymiary, po przekroczeniu których przesyłka zostanie uznana za wielkogabarytową, będą różnić się w zależności od wybranego przez Ciebie przewoźnika.

Należy też mieć na uwadze fakt, że nie każda firma kurierska podejmuje się transportu tego rodzaju  przesyłek. Oczywiście omawiając najlepsze wypełniacze do przesyłek wielkogabarytowych, robimy to nie tylko pod kątem paczek, które ze względu na swoje wymiary zostaną przyporządkowane do tej grupy. Nasz poradnik przyda się każdemu, kogo czeka zapakowanie i zabezpieczenie dużej, niekoniecznie uznanej za wielkogabarytową, przesyłki.

Najlepsze wypełniacze do dużych paczek

Najbardziej uniwersalnym, a przy tym wyjątkowo tanim, jednocześnie też ekologicznym wypełniaczem jest SKROPAK. Z powodzeniem można zastosować zarówno do zabezpieczenia niewielkich, jak i dużych przedmiotów. Zaletą tego wypełniacza w granulacie, poza ceną i biodegradowalnością, jest niska waga. Dzięki temu już i tak ciężka paczka nie będzie ważyć jeszcze więcej. Z uwagi na swoje właściwości antystatyczne, tego rodzaju wypełniacza bez obaw można użyć do pakowania elektroniki.

Przy zabezpieczaniu wielkogabarytowych przesyłek w roli wypełniacza świetnie sprawdzi się dobrze wszystkim znana folia bąbelkowa. W takim wypadku należy umieścić ją pomiędzy wysyłanym produktem a kartonem. Możesz zdecydować się na klasyczną folię bąbelkową lub też tą zwaną „duży bąbel”. To właśnie ta ostatnia jest szczególnie polecana do zabezpieczania produktów o dużych gabarytach. Większa od standardowej średnica bąbli przekłada się na większą amortyzację. Zamiast folii bąbelkowej jako wypełniacza użyć możesz też ekologicznego papieru nacinanego.

Do pakowania dużych przedmiotów, takich jak meble czy sprzęt AGD/RTV, jako wypełniacze do kartonów doskonale nadają się także pianki polietylenowe. Lekka, elastyczna i trwała pianka polietylenowa skutecznie ochroni towar przed wstrząsami oraz zarysowaniami, a jednocześnie wypełni pustą przestrzeń pomiędzy nim a kartonem. W miejsce pianki polietylenowej można również wybrać wypełnienia styropianowe, które także często wybierane są do zabezpieczania dużych przesyłek.

Gdzie kupić najlepsze wypełniacze do dużych paczek?

Nie wiesz, gdzie kupić wypełniacze, o których pisaliśmy w naszym artykule? Najlepsze wypełniacze do przesyłek wielkogabarytowych, a więc SKROPAK, folię bąbelkową (zarówno standardową, jak i „duży bąbel”), papier nacinany oraz piankę polietylenową, znajdziesz w naszej ofercie produktowej. Gwarantujemy najwyższą jakość, duży wybór i atrakcyjne ceny!


 Sprawdź także pozostałe artykuły.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium