• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Wypełniacze w logistyce 0
Wypełniacze w logistyce

Wypełniacze w logistyce

Spis treści

W procesie logistycznym istotną rolę pełnią nie tylko same opakowania, ale i dodatkowe zabezpieczenia w postaci dobrej jakości wypełniaczy. I to właśnie im chcielibyśmy poświęcić nasz najnowszy artykuł. Zdecydowanie się na odpowiednie wypełniacze w logistyce ma bowiem duży wpływ zarówno na ochronę produktu przed przypadkowym zniszczeniem, a więc w efekcie bezpieczne dotarcie do odbiorcy, jak i na koszty magazynowania oraz transportu towarów.

Wybierając praktyczne i sprawdzone wypełniacze do paczek zredukujesz nie tylko koszty związane z przygotowaniem ładunku do transportu, ale także te będące wynikiem uszkodzeń w jego trakcie, o które bez należytej ochrony wcale nie tak trudno. Jakie wypełniacze do kartonów najlepiej sprawdzają się w logistyce? Dowiedz się tego już dziś!

Wypełniacze do kartonów – niezbędna ochrona dla logistyki

Za wyjątkowo uniwersalne rozwiązanie tak w logistyce, jak i w wielu innych branżach, uznawane są wypełniacze do paczek w formie granulatu. Szczególnie polecanym wypełniaczem jest ekologiczny wypełniacz SKROPAK. Swoją popularność zawdzięcza stosunkowo niskiej cenie, nietoksyczności oraz niewielkiej wadze. Nie można zapomnieć i o tym, że tego typu wypełniacze w logistyce przydadzą się zarówno przy dużych kartonowych pudełkach, jak i niewielkich opakowaniach, a lekkie granulki dokładnie wypełnią nawet nieduże przestrzenie, chroniąc i amortyzując wysyłany towar.

Wypełniacz w granulacie jest także wyjątkowo łatwy w aplikacji. Dzięki temu proces przygotowywania paczek do wysyłki zostanie zauważalnie przyspieszony. Jako wypełniacze do paczek świetnie sprawdzą się także folia bąbelkowa oraz biodegradowalny papier nacinany, używane jednocześnie do zabezpieczania szczególnie delikatnych produktów i zapewnienia właściwej amortyzacji. Mogą one posłużyć nie tylko do owinięcia każdego wysyłanego produktu, ale również do wypełnienia wolnej przestrzeni w kartonie.

Wypełniacze do paczek – inne ważne zabezpieczenia stosowane w logistyce

Do wypełniania przestrzeni pomiędzy przedmiotami w logistyce przyda się też pianka polietylenowa. Z uwagi na to, że jest bardzo lekka, nie zwiększy wagi przesyłki, a więc nie wygeneruje większych kosztów z tym związanych, a dzięki swym stabilizującym i amortyzującym właściwościom doskonale zabezpieczy wysyłany towar. Polecamy umieścić ją nie tylko, jak już wspominaliśmy, między poszczególnymi produktami wewnątrz paczki, ale też na jej dnie oraz bokach.

Do odseparowania od siebie towarów wewnątrz przesyłki przydadzą się również przekładki tekturowe, które poza oddzieleniem, będą pełnić funkcję stabilizacyjną i wypełniającą. Jako wypełniacze w logistyce w opakowaniach zbiorczych często stosowana jest też tektura falista. Jest bardzo przydatna do wypełniania wolnych przestrzeni pomiędzy ładunkami, szczególnie tymi o większym gabarycie.

Jak zatem widać, jest kilka praktycznych i niezawodnych produktów opakowaniowych, które doskonale sprawdzą się jako wypełniacze w logistyce. Będą to z jednej strony typowe wypełniacze do paczek, np. SKROPAK lub papier nacinany, a z drugiej i takie materiały do pakowania jak przekładki tekturowe, folia bąbelkowa, pianka polietylenowa czy tektura falista. Opak-System ma w swojej ofercie wszystkie spośród tutaj wymienionych.


Sprawdź także pozostałe artykuły.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium