• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczki? 1
Jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczki?

Spis treści

Odpowiednie, a przede wszystkim bezpieczne zapakowanie przesyłki to warunek konieczny do dostarczenia jej do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Sam karton czy foliowa reklamówka lub gazety nie wystarczą. Wysyłając paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej czy poczty, należy postarać się o właściwe zapakowanie towaru, wykorzystując do tego odpowiednie wypełniacze.

Wypełniacz wymagany

Niestety, wielu sprzedawców z branży e-commerce żle dobiera rodzaj opakowania oraz zabezpieczenia do parametrów pakowanego przedmiotu. Wybierając wypełniacz do paczek należy wziąć pod uwagę rozmiar, wagę oraz kształt pakowanego produktu. Wypełniacze do kartonów są szczególnie istotne w przypadku przedmiotów delikatnych, wyjątkowo kruchych lub rzeczy o dużej wartości. Wypełniacze posiadają wyjątkowe właściwości amortyzujące, które chronią przesyłkę przed gwałtownymi uderzenia, upadkami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Należy pamiętać, że zastosowanie wypełniacza w przesyłkach jest często wymogiem wielu firm kurierskich i często odmawiają one przyjęcia paczki pozbawionej takiego zabezpieczenia.

Jeżeli nie wiesz, jaki wypełniacz wybrać do zabezpieczenia swojej przesyłki, odpowiedz sobie na kilka istotnych pytań:

  • Jaki kształt ma przedmiot?
  • Czy posiada ostre, wystające elementy?
  • Czy przedmiot jest delikatny i kruchy?
  • Ile waży zabezpieczany produkt?
  • Ile pustego miejsca pozostało w kartonie po włożeniu przedmiotu?

Wypełniacze do paczek typu skropak

Jednym z najpopularniejszych wypełniaczy jest wypełniacz do paczek typu skropak. Jest on wytwarzany z materiałów biodegradowalnych, a więc bezpiecznych dla środowiska naturalnego. Materiał nie zawiera również żadnych związków toksycznych i jest rozpuszczalny w wodzie, dlatego też należy go chronić przed wilgocią. Może go stosować np. do zabezpieczenia sprzętu elektronicznego. Wypełniacz typu skropak sprawdzi się szczególnie w niewielkich kartonach. Przy cięższych elementach przedmioty nim zabezpieczone mogą pod wpływem drgań wywołanych podczas transportu opaść na dno kartonu i ulec uszkodzeniu.

Poduszki wypełnione powietrzem

Jest to na pewno najtańsze rozwiązanie z wszystkich dostępnych obecnie na rynku, zapewniając jednocześnie profesjonalne wypełnienie kartonu. Poduszki powietrzne idealnie sprawdzą się podczas transportu małych i lekkich rzeczy, które nie posiadają ostrych krawędzi czy rogów. Doskonale nadają się do przewozu np. porcelany lub elementów szklanych nieposiadających ostrych zakończeń. Poduszki powietrzne świetnie unieruchamiają produkty w kartonie i skutecznie wypełniają puste miejsca w kartonie.

Papierowy wypełniacz do paczek

Papierowe wypełniacze do kartonów to na pewno ekologiczne rozwiązanie, które zapewnia bardzo dobre dopasowanie się kształtem do każdej paczki. Sprawdzą się doskonale podczas transportu przedmiotów o nieregularnym kształcie z ostrymi zakończeniami, które są łamliwe i podatne na uszkodzenia.

Komentarze do wpisu (1)

18 grudnia 2019

Bardzo fajny artykuł. Właśnie się nad tym zastanawiałam, bo mam w swoim sklepie sporo przedmiotów, które latają luźno w pudełku i nie wiedziałam jak je zapakować. Dzięki!

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium