• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opakowania w budownictwie 0
Opakowania w budownictwie

Opakowania w budownictwie

Spis treści

Budownictwo to branża, w której codziennie wykorzystuje się dużą ilość opakowań i akcesoriów do pakowania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie tylko stanowią one nieodłączny element każdego łańcucha dostaw, ale też znacznie usprawniają cały ten proces, co z kolei przekłada się na sukces danego przedsiębiorstwa. Dlatego też w naszym najnowszym artykule postanowiliśmy wziąć na tapet najpopularniejsze opakowania wykorzystywane w branży budowlanej. A jako że Opak-System to nie tylko producent opakowań, ale też i materiałów stosowanych podczas prac remontowo-budowlanych, im również poświęcimy tutaj trochę miejsca.

Jakie funkcje mają opakowania dla budownictwa?

Opakowania dla budownictwa, podobnie jak i te stosowane w innych sektorach, maja za zadanie zabezpieczyć znajdujące się w nich produkty przed uszkodzeniem, do którego może dojść w drodze od producenta do ich ostatecznego nabywcy. Najprościej rzecz ujmując, opakowania dla przemysłu stanowią podstawową, a co za tym idzie niezbędną barierę przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami, które mogłyby podczas tej drogi oddziaływać na produkt. Wraz z pomocniczymi materiałami pakowymi i akcesoriami do pakowania, chronią zatem towar przed zmniejszeniem, a nawet całkowitą utratą wartości użytkowej, właściwie zabezpieczając ładunek. Usprawniają też jego składowanie, przemieszczanie po hali magazynowej, transport i sprzedaż. Dodatkowo ułatwiają też korzystanie z niego już po zakupie. 

Opakowania wykorzystywane w branży budowlanej

Jakie opakowania w budownictwie stosowane są najczęściej? Do transportu i magazynowania ciężkich materiałów, np. cegieł, płyt gipsowo-kartonowych czy worków z cementem, niezbędne będą palety. Ułatwią one również załadunek i rozładunek towarów. Same palety jednak nie wystarczą. Aby podczas tych procesów bezpieczeństwo pracowników i ochrona towarów były na jak najwyższym poziomie, wykorzystać trzeba taśmy spinające do palet, a także przeznaczone do nich zapinki i narożniki. Do stabilizowania towaru na paletach przydatna będzie też dobrze wszystkim znana folia stretch.

Nie ma chyba branży, w której nie miałyby zastosowania pudła i pudełka kartonowe. To także szeroko stosowane opakowania w budownictwie. Świetnie sprawdzają się przy przechowywaniu naprawdę różnorodnych materiałów, narzędzi czy akcesoriów. Do przechowywania sypkich materiałów budowlanych, np. cementu, piasku czy żwiru, wykorzystuje się z kolei wytrzymale worki. Wiele produktów, i to nie tylko w celu ustabilizowania ich na paletach, o czym już wyżej pisaliśmy, zabezpiecza się folią stretch. Przyda się szczególnie do owinięcia dużych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Przy jej pomocy, z dodatkowym użyciem taśmy pakowej, można też połączyć kilka mniejszych opakowań w jeden pakunek. Folia stretch doskonale ochroni każdy towar przed wilgocią, kurzem czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Nie tylko opakowania przemysłowe – budowlane taśmy specjalistyczne

W swojej ofercie produktowej posiadamy nie tylko opakowania dla budownictwa i inne tego typu materiały, ale również akcesoria, które są niezwykle pomocne w pracy budowlańca. Mamy tu na myśli budowlane taśmy specjalistyczne. Oferowane przez nas taśmy tynkarskie przydają się do ochrony powierzchni przed zabrudzeniem w trakcie wykonywania prac tynkarsko-murarskich, mogą też służyć do odcinania tynków. Z kolei za pomocą taśmy naprawczej można łączyć różne elementy instalacji hydraulicznych, przewodów czy rur, a także, jak sama nazwa wskazuje, naprawiać uszkodzenia.

Taśmy izolacyjne są za to niezastąpione w przypadku różnych awarii elektrycznych, np. przepaleniu czy przerwaniu kabla, ich zadaniem jest bowiem zabezpieczenie i izolacja przewodów. Bardzo popularne są taśmy malarskie, czyli maskujące, które chronią malowaną powierzchnię przed przypadkowym zafarbowaniem, przydadzą się także do maskowania na czas remontu listew przypodłogowych, framug, ram okiennych itp. oraz do odcinania kolorów. Jeśli chodzi o taśmy dylatacyjne, to w budownictwie stosuje się je głównie jako materiał amortyzujący, wypełniający i zabezpieczający. Podczas remontów bardzo przydatna jest też taśma dwustronna, która ściśle połączy sklejone za jej pomocą materiały.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci poszerzyć lub ugruntować wiedzę na temat opakowań dla budownictwa, a także innych akcesoriów przydatnych w tej właśnie branży.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium