• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Profile ochronne do pakowania - dlaczego warto używać? 0
Profile ochronne do pakowania - dlaczego warto używać?

 

W magazynach, sklepach oraz zakładach przemysłowych, należy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo pracowników, ale także dystrybuowanych produktów. Wśród uniwersalnych rozwiązań, które znajdą zastosowanie w wielu branżach, można wymienić profile ochronne do pakowania. Te niepozorne elementy wyróżniają się dużą skutecznością, a ponadto możesz je elastycznie dopasować nawet do niestandardowych parametrów zabezpieczanego produktu. Dlaczego warto używać takich materiałów?

Uniwersalne zabezpieczenie przesyłek podczas transportu

Spis treści

Wykonane z pianki polietylenowej profile to produkty, których głównym zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Mimo lekkości i prostej konstrukcji wyróżniają się doskonałą wytrzymałością i parametrami technicznymi. Ponadto piankowe profile ochronne dostępne są w różnych wariantach oraz konfiguracjach, co wpływa na ich uniwersalność.

Możesz je wykorzystać do zabezpieczenia newralgicznych miejsc towaru przeznaczonego do wysyłki lub ostrych krawędzi maszyn znajdujących się w zakładzie pracy. To sprawia, że profile ochronne do pakowania eliminują ryzyko uszkodzenia przesyłki podczas transportu takich produktów jak drzwi, lustra, meble czy konstrukcje stalowe.

profil ochronny

Sprawdź Profil ochronny NMC typ C BTH

Idealne dopasowanie do powierzchni

Pianka, z której wykonywane są profile, jest miękka i elastyczna. Dzięki takim właściwościom nie ma problemu z dopasowaniem wielkości elementu do wymiarów pakowanego produktu. Wystarczy, że po prostu odetniesz zbędną część lub zagniesz profil ochronny z pianki, aby nadać mu pożądany kształt.

Ponadto do wyboru masz wiele wariantów, które możesz dopasować do kategorii pakowanych produktów. Np. profil ochronny NMC typ C BTH sprawdzi się do zabezpieczenia długich i wąskich przedmiotów lub ceramiki sanitarnej. Natomiast osłona w kształcie O, będzie doskonałą ochroną dla części rowerowych czy urządzeń treningowych. Do wyboru masz także profile typu WS, U, L i wiele innych konfiguracji.

Łatwy montaż 

W przeciwieństwie do innych zabezpieczeń, profile do ochrony towarów nie wymagają skomplikowanego montażu. Nie musisz dysponować specjalnym sprzętami, gdyż z instalacją osłony poradzi sobie każdy pracownik. Cała procedura ogranicza się do dobrania odpowiedniego kształtu i wielkości oraz ewentualnego docięcia lub dopasowania piankowego profilu ochronnego do powierzchni.

Aby zapewnić lepszą stabilizację osłony podczas transportu, możesz dodatkowo użyć taśmy klejącej. Dzięki temu zapobiegniesz przesuwaniu się zabezpieczenia i precyzyjnie dopasujesz profil do elementów o niestandardowym kształcie.

Sprawdź Profil ochronny NMC typ O Round 150 mm

Tania i skuteczna ochrona towarów

Wymieniając korzyści wynikające ze stosowania piankowych osłon, nie można zapomnieć o względach ekonomicznych:

  • Profile ochronne do pakowania charakteryzują się niewielką wagą, dlatego nie wpłyną na ciężar ładunku podczas transportu.
  • Koszt zakupu takich zabezpieczeń jest stosunkowo niewielki. Stosowanie profili ochronnych do towarów może natomiast przełożyć się na redukcję liczby zwrotów i reklamacji, wynikających z dostarczenia uszkodzonych w transporcie przedmiotów.’
  • Osłony są wielokrotnego użytku, dlatego możesz z nich korzystać przed długi czas. Ze względu na użyty materiał są wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. To sprawia, że przy niewielkim nakładzie pracy, zachowają się w pierwotnej formie, bez konieczności ponoszenia dodatkowej inwestycji na zakup kolejnej partii.

Warto zaznaczyć, że przy zamówieniu większych ilości produktu, możesz liczyć na atrakcyjne rabaty. Profile ochronne z pianki są doskonałym przykładem, że niewielkim kosztem możesz zadbać o bezpieczeństwo towarów na najwyższym poziomie.

profil ochronny

Sprawdź Profil ochronny NMC U TULIP 45-60

Ekologiczne zabezpieczenie przesyłek

W czasach, gdy dbanie o środowisko jest tak ważne, nie można pominąć jeszcze jednej zalety piankowych profili. Są one wykonane z materiałów nadających się do recyklingu i nie wpływają niekorzystnie na środowisko naturalne.

Osłony pochodzące ze sprawdzonego źródła posiadają dodatkowo niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki temu są bezpieczne dla osłanianych powierzchni, otoczenia oraz osób, które na co dzień korzystają z ich właściwości.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium