• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Uniwersalne woreczki strunowe 3
Uniwersalne woreczki strunowe

Trwałe i uniwersalne woreczki strunowe. Jakie znajdują zastosowanie?

Spis treści

Spośród wszystkich opakowań foliowych zdecydowanie największą popularnością cieszą się woreczki strunowe. Wpływ na to ma cały szereg czynników, w tym między innymi ich praktyczność, możliwość wielokrotnego użytku oraz – co bardzo ważne – uniwersalność. W istocie bowiem woreczki strunowe znajdują niezwykle szerokie zastosowanie, w niezliczonej ilość branż i gałęzi gospodarki.

Czym są woreczki strunowe?

Woreczki strunowe to klasyczne woreczki foliowe, które wyposażone zostały w specjalny system otwierania i zamykania. System ten przypomina struny o odpowiedniej grubości wklejone po obu stronach we wnętrzu woreczka, tuż przy jego górnej krawędzi. Struny te są tak rozmieszczane i dopasowywane do siebie, aby pod wpływem nacisku spinały się ze sobą. Struna umieszczona po jednej stronie woreczka zostaje wpięta pomiędzy dwie struny umieszczone po przeciwnej stronie, tworząc szczelne i solidne zapięcie. Ten prosty i jednocześnie niezwykle skuteczny sposób zamykania woreczka stał się swojego czasu prawdziwą rewelacją na rynku opakowań. Do dziś to strunowe łączenie nie znalazło sobie równych i nadal cieszy się ogromną popularnością. Dzięki swej prostocie, trwałości, uniwersalności, możliwości wielokrotnego użytku oraz niskim kosztom produkcji, woreczki strunowe używane są z powodzeniem przez wiele gałęzi przemysłu jako podstawowe opakowania foliowe.

Woreczki strunowe na małe i lekkie przedmioty

Kiedy myślimy o foliowym opakowaniu dowolnego, drobnego przedmiotu o niewielkiej wadze, przed oczami momentalnie pojawia nam się woreczek strunowy. Nic dziwnego, w końcu ten typ opakowania całkowicie zdominował wszystkie branże, które produkują, sortują lub przesyłają niewielkie wagowo i gabarytowo artykuły. Dotyczy to zarówno artykułów sypkich, oferowanych jako całe komplety niewielkich elementów (np. zestawy do montażu składające się ze śrub, nakrętek i podkładek), jak i pojedynczych przedmiotów. Woreczki strunowe pozwalają artykuły te doskonale chronić przed wilgocią, zarysowaniami, a przede wszystkim ułatwiają ich kompletowanie. Bardzo ważnym atutem woreczków strunowych w tym przypadku jest wspominana już wcześniej zdolność do wielokrotnego użytku. Dzięki specjalnemu zapięciu, możliwe jest wielokrotne wyciąganie i wkładanie z powrotem do opakowania przechowywanych w nim produktów.

Woreczki strunowe na większe i cięższe artykuły

Choć mogłoby się wydawać, ze foliowe woreczki strunowe stosowane są wyłącznie do pakowania niewielkich przedmiotów, w rzeczywistości opakowania te coraz częściej można spotkać w przypadku towarów o większych gabarytach i całkiem sporej masie. Normą stało się już między innymi pakowanie w ten sposób odzieży, zwłaszcza tej delikatniejszej oraz produktów spożywczych. Szczególną popularność woreczki strunowe zdobywają w przypadku produktów sypkich o większej masie, które dodatkowo muszą być odpowiednio chronione przed wilgocią, a przy tym ich opakowanie musi umożliwiać częste otwieranie i zamykanie bez obawy o jego zniszczenie czy chociażby o utratę szczelności. Między innymi z tego powodu woreczki strunowe coraz śmielej wkraczają chociażby do branży żywności specjalnego przeznaczenia oraz suplementów diety, które to produkty zwykle przybierają postać proszku i pakowane są nawet w kilkukilogramowych porcjach.

Komentarze do wpisu (3)

10 lipca 2019

Woreczki strunowe idealnie sprawdzają się przy wielu rzeczach. Sam mam ich w domu wiele i co jakiś czas kupuję nowe. Fajny wpis, pozdrawiam!

20 grudnia 2019

U nas mają najróżniejsze zastosowanie. Od pakowania rzeczy, które nie mają swojego oryginalnego opakowania, po ochronę przed uszkodzeniem w czasie wysyłki. Świetnie sprawdzają się też w kuchni do zapewnienia dłuższej przydatności produktów! Świetny wpis!

30 stycznia 2020

Przyprawy w kuchni, nasiona w ogrodzie, śrubki w garażu, dziecięce spineczki, żetony, guziki, karteczki... Gdyby nie woreczki strunowe, chyba nigdy nie doszłabym do ładu z całym bogactwem jaki mam w domu :)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium