• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Zakup taśmy pakowej 2
Zakup taśmy pakowej

Gdzie kupić taśmę pakową?

Spis treści

Taśmy pakowe są bardzo ważnym produktem szeroko stosowanym szczególnie w transporcie różnego rodzaju towarów. Przygotowując rzeczy do przewożenia lub wysyłki, musimy mieć pewność, że zostały właściwie zabezpieczone i zapakowane. Kluczowe znaczenie ma tu oczywiście dobór oraz jakość używanych produktów.

Na rynku możemy kupić różne rodzaje taśm pakowych. W tym artykule dokonaliśmy ich krótkiej charakterystyki. Dzięki temu łatwiej wybrać taśmę, której przeznaczenie spełni określone wymagania. Wybierając taśmę pakową, w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać uwagę na jej parametry techniczne takie jak grubość, zastosowany klej, długość czy szerokość. Ale to nie wszystko. Równie duże znaczenie ma to, gdzie taśmę pakową kupimy. Dlaczego? Już wyjaśniamy.

 

Taśma taśmie nierówna

Wyobraźmy sobie dziesiątki oklejonych i zabezpieczonych kartonów, z których, jeszcze przed transportem, taśma po prostu odpada. Albo, co gorsze, dzieje się to w trakcie transportu, kiedy nie mamy już możliwości naprawienia niedociągnięć w pakowaniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy do zabezpieczenia kartony z ciężkimi czy też wartościowymi produktami. Tutaj konieczne okaże się użycie taśmy pakowej grubej oraz z mocnym kauczukowym klejem. Nie trudno wyobrazić sobie ewentualne straty, które firma poniesie przy ewentualnym złym zapakowaniu. Uszkodzony towar, strata zaufania kontrahentów, zwiększone nakłady pracy i czasu. Dotyczy to nie tylko profesjonalnych firm, ale w zasadzie każdego, kto zabezpiecza transportowane czy przenoszone towary.

Profesjonaliści, którzy na co dzień zużywają tysiące metrów taśm pakowych, przekonali się, że taśma taśmie nie jest równa. Pierwszym i najpoważniejszym problemem, z którym można się zetknąć, jest niezgodność deklarowanych parametrów z rzeczywistymi. Źródła tego problemu mogą być różne. Po pierwsze, w przypadku samej produkcji taśm, używane półprodukty, technologia, które nie zapewnia wysokiej jakości finalnym produktom. Może się również zdarzać, że sam proces produkcji nie przebiega w stabilnych warunkach. Trudno wtedy mówić o powtarzalnej jakości dla każdej partii produktów. Przy wyborze odpowiedniej taśmy klejącej kluczowe znacznie ma właściwe dobranie parametrów taśmy pakowej- tak aby pakowanie było szybkie, trwałe, estetyczne a co najważniejsze odpowiednio wytrzymałe. Najlepiej zdać się tutaj na doradę fachowców z Opak System.

 

Przechowywanie taśmy pakowej

Druga ważna sprawa to właściwe przechowywanie produktów. Nieodpowiednie warunki atmosferyczne – temperatura, wilgotność powietrza – mają duży wpływ na zachowanie własności użytych klejów. To sprawia, że produkt albo straci część swoich właściwości, albo termin jego przydatności do użycia znacznie się skróci. Zadbanie o właściwe warunki przechowywania leży zarówno po stronie producenta, jak i dystrybutora.

 

Faktyczna wydajność taśm pakowych

Inna, ale nie mniej ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę, to faktyczna długość taśmy na rolce. Tu dość często zdarzają się rozbieżności – produkt bywa niezgodny z opisem. Płacimy za więcej, ale dostajemy mniej, co oczywiście trudno sprawdzić przed zużyciem rolki. Zatem wydajność produktów maleje. Maleje ona również wtedy, kiedy wybieramy tańsze produkty i proces klejenia trzeba powtarzać lub poprawiać. Zazwyczaj musimy ich zużyć co najmniej dwukrotnie więcej, by osiągnąć te same rezultaty co przy zastosowaniu odpowiednio dobranej taśmy pakowej.

 

Ważne, gdzie kupujesz

Dlatego właśnie pytanie: gdzie kupić taśmę pakową jest tak ważne. Warto zwracać się do dystrybutorów, sklepów i hurtowni, które, tak jak Opak-System, mają doświadczenie oraz rozeznanie na rynku. Właśnie tam znajdziemy dobrej jakości, markowe produkty od uznanych w branży producentów. Współpracując z profesjonalistami, możemy mieć pewność, że produkty będą właściwie przechowywane i zabezpieczane. Poza tym, w przypadku dużych hurtowni relacja jakości do oferowanej ceny na pewno będzie na zadowalającym poziomie.

W ofercie Opak-System znaleźć można wiele różnorodnych produktów: taśmy pakowe mocne, które idealnie zabezpieczą ciężkie przesyłki, taśmy pakowe papierowe o dość uniwersalnym zastosowaniu, przeznaczone do rzeczy o mniejszej wadze. Mamy również wytrzymałe taśmy pakowe z nadrukiem informującym o delikatnych przedmiotach znajdujących się w paczce czy też taśmy pakowe z indywidualnym nadrukiem które stanowią świetną reklamę. Ponadto taśmy pakowe kolorowe aż w siedmiu odcieniach. To produkty spełniające wysokie standardy jakościowe, z których korzystać mogą zarówno profesjonaliści jak i indywidualni użytkownicy.

Komentarze do wpisu (2)

20 grudnia 2019

U mnie takie taśmy idą w ilościach hurtowych, więc najbardziej opłaca mi się zamawiać u Was. Przynajmniej mam sprawdzoną jakość, bo raz zdarzyło mi się kupić stacjonarnie w jakimś sklepie i była nie do porównania, cieniutka i niemal ciągle się przerywała.

17 marca 2020

W sprawie taśm proszę o kontakt - 535 632 081 

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium