• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Taśma malarska podczas remontu 0
Taśma malarska podczas remontu

Spis treści

Taśma malarska to akcesorium, bez którego ciężko wyobrazić sobie remont, niezależnie od jego skali. Nieważne, czy czeka Cię przemalowanie ścian w salonie, odświeżenie starych mebli czy też gruntowne odnowienie domu, malarskie taśmy remontowe będą przy nich wręcz niezastąpione. A skoro tak, warto zawczasu poznać ich wszystkie, te bardziej i mniej oczywiste zastosowania przy takich pracach. Dlaczego taśma malarska podczas remontu jest akcesorium spod znaku „must-have”? Jakie są jej właściwości i najważniejsze zalety? Czym różni się taśma malarska niebieska od żółtej? W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Malarskie taśmy samoprzylepne remontowe – zastosowanie

Podstawową funkcją, którą pełnią te taśmy remontowe, jest ochrona malowanej lub też lakierowanej powierzchni przed przypadkowym zamalowaniem w trakcie pracy. Stąd też inaczej nazywane są one taśmami maskującymi. Posługując taką taśmą, z łatwością precyzyjnie pomalujesz poszczególne elementy danej powierzchni, bez ryzyka pokrycia farbą miejsca, które ma pozostać niezamalowane bądź też pokryte innym kolorem. Będzie ona zatem nieodzowna przy używaniu kilku różnych farb. Wtedy wystarczy zaklejać taśmą po kolei poszczególne części malowanego obszaru. Użycie maskującej taśmy do prac budowlanych i remontowych gwarantuje proste krawędzie bez żadnych zacieków. Nie można nie wspomnieć i o tym, że taśma malarska podczas remontu posłuży również do zamaskowania na jego czas listew przypodłogowych, ram okiennych, gniazdek elektrycznych, framug, włączników itp., czyli wszystkich tych elementów, które w innym wypadku mogłyby zostać zabrudzone. Przy zabezpieczaniu większych powierzchni maskujące taśmy samoprzylepne remontowe również znajdą zastosowanie – są idealne do przymocowania arkuszy folii ochronnej.

Malarskie taśmy remontowe – właściwości, zalety

Maskujące taśmy remontowe wykonane są z mocnego materiału papierowego, odpornego na przesiąkanie, który z jednej strony posiada sporą wytrzymałość, z drugiej zaś łatwo daje się przecinać, a nawet przedzierać. Klej, którym zostały pokryte te taśmy, posiada doskonałą przyczepność do naprawdę różnych rodzajów powierzchni. Niezależnie od tego, czy jest to kamienny parapet, ściana, glazura czy np. drewniany mebel, świetnie łączy się z zabezpieczaną powierzchnią. Wydawać by się mogło, że taka dobra przyczepność niesie za sobą problemy podczas odklejania taśmy. Nic bardziej mylnego! Papierową taśmę malarską odczepisz bez najmniejszego kłopotu i wysiłku. Co równie ważne, nie pozostawi ona na zabezpieczonym nią obszarze żadnych zabrudzeń np. w postaci resztek kleju. Nie musisz również obawiać się ryzyka zniszczenia delikatnych powierzchni. Malarskie taśmy remontowe posiadają też sporą elastyczność, przez co za ich pomocą można zabezpieczyć nawet elementy o niestandardowych, nietypowych kształtach. A skoro jesteśmy przy zaletach, warto dodać, że taśma malarska to niedrogi produkt, jej zakup nie będzie zatem kolejnym (a wiadomo, jak to jest przy remoncie) obciążeniem dla Twojego portfela.

 

Czym różni się taśma malarska niebieska od żółtej?

Na rynku, i w naszej hurtowni także, dostępne są malarskie taśmy remontowe w kolorze żółtym i niebieskim. Czy ma to jakieś znaczenie? Bardzo duże, ponieważ maskujące taśmy do remontu w określonym kolorze sprawdzą się w innych okolicznościach. Żółta taśma malarska posiada klej o mniejszej sile klejenia, i - w przeciwieństwie do swojej niebieskiej odpowiedniczki – jest bardziej podatna na zerwanie. Sprawdzi się zatem przy pracach, które wymagają szybkiego zdjęcia taśmy z zabezpieczanej powierzchni. Nie nadaje się do pozostawienia na dłuższy czas ani do używania na zewnątrz. Niebieska taśma maskująca może być za to pozostawiona na nawierzchni nawet do trzech tygodni. Jest to możliwe m.in. dzięki jej wysokiej odporności na działanie promieni UV. Możesz ją wykorzystać do ochrony ścian wymagających pokrycia kilkoma warstwami farby. Za jej pomocą wykonywać można prace zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości związane z zakupem taśm remontowych. A jeśli chcesz nabyć niebieską lub żółtą taśmę malarską najwyższej jakości, koniecznie zajrzyj do naszej oferty obejmującej taśmy specjalistyczne. Poza malarskimi znajdziesz tam również inne przydatne niezawodne taśmy do prac budowlanych, np. izolacyjne, naprawcze, dylatacyjne, dwustronne czy tynkarskie. Zapraszamy!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium