• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak usunąć taśmę malarską po remoncie? 0
Jak usunąć taśmę malarską po remoncie?

Spis treści

Taśma malarska to niezastąpione akcesorium podczas każdego remontu, niezależnie od jego skali. To przy jej pomocy w łatwy sposób zabezpieczysz listwy przypodłogowe czy też framugi okien i drzwi. Przyda Ci się także do odcinania kolorów na suficie i ścianach. Kiedy jednak taśma malarska spełni już swoje zadanie, możesz mieć dylemat związany z jej odklejaniem. Jak szybko ściągnąć taśmę malarską? W jaki sposób najlepiej usunąć ją z okna czy ze ściany? Jak usunąć resztki kleju, jeśli takie pozostaną na zabezpieczanej powierzchni? Przeczytaj nasz najnowszy artykuł o tym, jak pozbyć się taśmy malarskiej, a wszystko stanie się jasne!

Jak szybko ściągnąć taśmę malarską, czyli czas ma znaczenie

Nim podamy sprawdzone sposoby na to jak usunąć taśmę malarską ze ściany czy z okna, odpowiemy na pytanie, jak długo od zakończenia malowania ją oderwać. Zatem czy zrobić to natychmiast po skończeniu pracy, a więc kiedy farba jeszcze nie wyschła, czy też dopiero po upływie jakiegoś czasu? Jeśli korzystałeś z żółtej taśmy malarskiej papierowej, to najlepiej pozbyć się jej niedługo po malowaniu. Im dłużej będziesz zwlekać z jej usunięciem, tym większe ryzyko tego, że razem z nią zerwiesz tynk oraz farbę (o tym, jak ściągnąć taśmę malarską ze ściany bez farby i tynku napiszemy w dalszej części artykułu).

Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku niebieskiej taśmy (o różnicach między jedną a drugą przeczytasz w naszym artykule pt. Taśma malarska podczas remontu). Jak szybko ściągnąć taśmę malarską niebieską? Jako że przeznaczona jest ona do użytkowania przez dłuższy okres, można ją usuwać nawet po upływie dwóch tygodni (oczywiście w odpowiedni sposób). Ze ściągnięciem taśmy możesz też poczekać kilkanaście dni wtedy, gdy użyłeś farby lateksowej.

Jak usunąć taśmę malarską ze ściany lub z okna?

Co do tego, że taśma malarska to niezastąpiony pomocnik przy remoncie, nie ma cienia wątpliwości. Należy jednak zdawać sobie też sprawę, że jej niewłaściwe ściągnięcie zamiast skrócić prace, może je wydłużyć. Stanie się tak wtedy, gdy podczas zrywania zabrudzisz zabezpieczaną powierzchnię farbą lub też wraz z taśmą uszkodzisz powłokę znajdującą się pod spodem. Wówczas wykonana przez Ciebie praca pójdzie na marne i będziesz musiał zabrać się za nią jeszcze raz. Jak usunąć taśmę malarską z okna lub ze ściany, by tak się nie stało? Zerwij ją płynnym i zdecydowanym ruchem. Próby delikatnego jej odklejenia oraz podszarpywania, choć wydają Ci się bezpieczne, poskutkować mogą zabrudzeniem czystej powierzchni kropelkami farby.

Jak ściągnąć taśmę malarską ze ściany bez farby i tynku?

Na początku chcemy podkreślić, że to, czy wraz z taśmą malarską przy jej usuwaniu odejdzie też tynk i farba, w dużej mierze zależy od czynności wykonanych wcześniej. Mamy tu na myśli takie prace, jak przygotowanie podłoża pod malowanie, odpowiednie zagruntowanie czy odpylenie oraz odtłuszczenie powierzchni. Nie bez znaczenia będzie też np. jakość gipsu, gładzi czy samej farby. Co za tym idzie, nawet najlepszej jakości taśma malarska oraz właściwe podstępowanie z nią nie zagwarantuje Ci sukcesu, jeżeli inne aspekty zostały zaniedbane. Do odrywania się wraz z taśmą tynku i farby może dojść także wtedy, gdy zbyt długo czekałeś z jej odklejeniem. Co zrobić w takim wypadku? Przygotuj miękką gąbkę lub szmatkę oraz ciepłą wodę z dodatkiem mydła. Wystarczy tylko delikatnie zwilżyć za ich pomocą taśmę, a następnie ostrożnie ją odkleić. W ten sposób usuniesz również resztki kleju z taśmy pozostałe na powierzchni.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące właściwego usuwania taśmy malarskiej po remoncie sprawią, że czynność ta nie sprawi Ci już żadnego kłopotu. Zastanawiasz się, gdzie kupić taśmę malarską dobrej jakości? Odpowiedź może być tylko jedna – w Opak System! W swojej ofercie produktowej mamy zarówno żółte, jak i niebieskie taśmy malarskie – wszystkie najwyższej klasy i w dobrych cenach. Zachęcamy do zakupu!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium