• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak pakować ubrania do wysyłki? 0
Jak pakować ubrania do wysyłki?

Spis treści

Ubrania są aktualnie najczęściej kupowanym towarem w sieci. Dla sprzedawców odzieży z jednej strony to ogromny potencjał, z drugiej – spore wyzwanie związane z zapewnieniem jak najwyższego poziomu jakości produktów oraz obsługi klienta. Niezależnie od tego, czy posiadasz własny sklep internetowy, czy też sprzedajesz odzież za pośrednictwem platformy handlowej, niebagatelne znaczenie w tym kontekście ma odpowiednie zapakowanie przesyłki. Nieważne, czy właśnie chcesz się dowiedzieć, w co pakować ubrania na Vinted, czy też szukasz pomysłów na solidne zabezpieczenie przesyłek z odzieżą w swoim e-commerce – w naszym artykule znajdziesz sprawdzone rozwiązania i praktyczne wskazówki. Dzięki nim pakowanie ubrań do wysyłki nie przysporzy Ci już żadnych problemów!

W co zapakować ubranie do wysyłki?

Całkiem możliwe, że pierwszym opakowaniem, jakie przyjdzie Ci do głowy w kontekście wysyłki odzieży, będzie kartonowe pudełko. Wbrew pozorom jednak w wielu przypadkach nie będzie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jak pakować ubrania bez kartonu? To bardzo proste! Z pomocą przyjdą Ci koperty bąbelkowe oraz foliopaki. Pierwsze z nich to doskonały sposób na pakowanie odzieży lekkiej i niewielkich rozmiarów. Mogą to być np. topy, bielizna, skarpetki czy takie dodatki, jak szaliki, apaszki itp. Z kolei większe ubrania, np. sukienki, bluzy czy swetry z powodzeniem wyślesz w odpowiednio dobranym foliopaku. Oczywiście czasem pakowanie ubrań wymaga użycia kartonu. W takiej sytuacji ważne jest, by pudełko nie było ani za małe, ani za duże, a w wolnych przestrzeniach znajdowały się wypełniacze, do których jeszcze wrócimy…

Pakowanie odzieży – przygotowania

Najpierw jednak kilka słów o tym, jak przygotować ubrania do wysyłki. Zadanie będzie ułatwione, jeśli handlujesz nową odzieżą, która zapakowana jest w oryginalne opakowania od producentów. W takiej sytuacji omija Cię cały proces składania ubrań, wystarczy tylko sięgnąć np. po złożone już i umieszczone w foliowych workach T-shirty  i zapakować je do foliopaku czy kartonowego pudełka. Jeśli jednak tak nie jest, przed włożeniem ich do opakowania wysyłkowego musisz ją odpowiednio złożyć. Dodatkowo w przypadku sprzedaży odzieży używanej, przed jej poskładaniem należy upewnić się jeszcze raz, czy jest ona czysta i sucha. Sprawdź także, czy nie posiada widocznych uszkodzeń, chyba że informacja na ten temat znajdowała się w opisie i kupujący jest tego świadomy.

Teraz pora na odpowiednie poskładanie ubrań. Koszule, bluzy, swetry, bluzki itp. złóż starannie na pół wzdłuż rękawów, po czym delikatnie zroluj je po długości. Przeznaczone do wysyłki spodnie najlepiej złożyć na pół wzdłuż nogawek, a następnie ponownie na pół, ale tym razem w poprzek. Płaszcze i kurtki, podobnie jak koszule itp., najlepiej złożyć na pół wzdłuż rękawów, a później zgiąć w poprzek na pół, dzięki czemu będą zajmowały w przesyłce mniej miejsca.

Jak zapakować odzież do wysyłki?

Jeśli wysyłasz pojedyncze ubrania w foliopakach lub kopertach bąbelkowych, opakowania te wystarczy tylko zakleić oraz zaadresować ręcznie bądź też umieścić na nich etykiety. W przypadku wysyłki odzieży w kartonie czeka Cię więcej kroków. Najpierw ułóż starannie ubrania w pudełku. Możesz umieścić ją bezpośrednio w nim, ale dobrym pomysłem będzie włożenie poszczególnych ubrań do dobranych do nich pod względem rozmiarów worków strunowych lub foliopaków. Dzięki temu przesyłka wewnątrz będzie prezentowała się estetyczniej, towar zostanie też dodatkowo zabezpieczony przed wilgocią czy przypadkowym zniszczeniem (odzież może mieć np. różnego rodzaju aplikacje). Woreczki strunowe przydadzą Ci się także do wysyłki wraz z ubraniami artykułów pasmanteryjnych, ozdób itp.

Pomimo tego, że odzież nie należy do towarów delikatnych, musisz zapobiec jej przemieszczaniu się podczas transportu. I tutaj wracamy do wypełniaczy, o których wspominaliśmy już wcześniej. Polecamy popularny skropak, papier nacinany lub po prostu folię bąbelkową. Po zamknięciu przesyłki Na zabezpiecz ją mocną taśmą pakową. Jeśli paczka jest raczej lekka, z powodzeniem wystarczy Ci taśma akrylowa, czyli ta najbardziej uniwersalna. Do cięższych, kilkukilogramowych przesyłek, warto wybrać taśmę kauczukową. Chcesz wyróżnić swój sklep z ubraniami na tle konkurencji? Zamów u nas taśmę z logo firmy lub innym nadrukiem. O zaletach takiego rozwiązania przeczytasz też w naszym artykule „Logo firmy na przesyłce. Gdzie warto je umieścić i dlaczego?”.

Pakowanie ubrań do wysyłki – dodatkowe wskazówki

Odpowiadając na pytanie o to, jak pakować ubrania do wysyłki, chcieliśmy na końcu zwrócić jeszcze uwagę na kilka kwestii. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne:

  • Personalizacja opakowania – klienci lubią czuć się wyjątkowi. Do każdej paczki możesz dodać np. krótki liścik z podziękowaniem za zakupy czy rabatem. W ten sposób zadbasz o lojalność konsumentów. Więcej na temat znajdziesz w artykule pt. „Jak zachwycić klientów samym tylko opakowaniem?”.
  • Dodatkowe zabezpieczenia – jeśli wysyłasz bardziej delikatną odzież, warto pomyśleć o takich zabezpieczeniach, jak przekładki tekturowe czy folia stretch.
  • Etykiety wewnątrz paczki – w przypadku większych zamówień, zawierających wiele różnych ubrań i dodatków, warto umieścić etykiety z informacją o każdym produkcie. Ułatwi to identyfikację towaru po rozpakowaniu.
  • Pakowanie w zestawy – jeśli sprzedajesz zestawy ubrań, np. komplety składające się spodenek i koszulek sportowych, albo stroje na specjalne okazje, warto spakować je razem do jednego worka foliowego.

Pamiętaj, że każdy z omówionych przez nas elementów przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku Twojej marki oraz zwiększenia zadowolenia konsumentów. Dbałość o szczegóły w pakowaniu odzieży do wysyłki może przynieść wymierne korzyści. Warto mieć to na uwadze!

 

Zobacz również

#Taśmy brązowe, #Taśmy klejące szerokie, #Taśmy przeźroczyste, #Taśmy przeźroczyste szerokie, #Hurtownia opakowań Kraków, #Hurtownia opakowań Lublin, #Hurtownia opakowań Przemyśl, #Skropak, #Taśmy papierowe, #Taśmy akrylowe

Autor wpisu - Michał
 
Autor
Michał
Wieloletnie doświadczenie w branży. Dokładnie analizuje nowoczesne technologie opakowaniowe.
Specjalizuje się w doborze materiałów, które nie tylko zwiększają efektywność operacyjną, ale również zabezpieczają produkty w procesie logistycznym przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium