• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jakie urządzenia magazynowe są potrzebne w firmie? 0
Jakie urządzenia magazynowe są potrzebne w firmie?

Jakie urządzenia magazynowe są potrzebne w firmie?

Spis treści

Jednym z kluczowych elementów łańcucha logistycznego w firmie, i to niezależnie od branży, jest sprawnie funkcjonujący magazyn. Skuteczne nim zarządzanie ma ogromny wpływ na wydajność przedsiębiorstwa, co z kolei przekłada się na jego sukces. Nie byłoby to możliwe bez zaopatrzenia się w urządzenia do magazynu, które pomagają w optymalizacji procesów pakowania, składowania i dystrybucji znajdujących się w nim produktów. W wielu magazynach przydadzą się nie tylko nowoczesne urządzenia do pakowania, ale też te, które poprawiają efektywność gospodarki odpadami opakowaniowymi. I jednym, i drugim poświęciliśmy nasz najnowszy artykuł. Zapraszamy do czytania!

Urządzenia do pakowania, które usprawniają pracę magazynu

Odpowiadając na pytanie, jakie urządzenia magazynowe są potrzebne w firmie, w pierwszej kolejności skupimy się na sprzętach ułatwiających i przyspieszających pakowanie i zabezpieczanie towarów. Z uwagi na to, że w każdym magazynie codziennie zużywana jest spora ilość taśm pakowych, zarówno tych najbardziej podstawowych, czyli akrylowych, jak i typu hot-melt czy wreszcie solventowych, czyli przeznaczonych do najbardziej wymagających przesyłek, ogromną pomocą będą dyspensery do taśmy. Przy użyciu takiego profesjonalnego dyspensera, zwanego inaczej podajnikiem, aplikacja taśmy idzie o wiele sprawniej, a to oznacza większą liczbę zapakowanych paczek w krótszym czasie. Inne bardzo przydatne urządzenia do pakowania to dyspensery do folii stretch, umożliwiające jej szybkie i, co jednakowo ważne, równomierne naciągnięcie na pakowany przedmiot. To zatem nie tylko niesamowita oszczędność czasu, ale i pieniędzy, dzięki temu prostemu urządzeniu można bowiem znacznie zmniejszyć dzienne zużycie folii.

Firma będzie funkcjonowała o wiele sprawniej, jeśli znajdą się w niej również takie urządzenia do magazynu, jak napinacze, paskowacze i odwijacze. Pierwsze z nich, czyli napinacze (do taśmy poliestrowej, polipropylenowej lub stalowej), zapewnią solidne unieruchomienie towaru i umocowanie go na palecie. Sprzęt ten przyda się zarówno do spięcia kilku mniejszych pakunków w jeden zbiorczy, jak i do obandowania pojedynczej paczki. Z kolei posługując się paskowaczem, za pomocą specjalnych zapinek zepniesz z sobą dwa krańce uprzednio naciągniętej taśmy. W ten sposób doskonale zabezpieczysz paczki na czas transportu. Jeśli zaś chodzi o odwijacz, to umożliwia on wygodny transport taśmy z jednego miejsca w drugie, zapobiegając jej przypadkowemu rozwinięciu się.

Urządzenia do magazynu do gospodarowania odpadami

W magazynie należącym do hurtowni, dużego sklepu czy też do każdego innego przedsiębiorstwa, które generuje duże ilości odpadów opakowaniowych, przydadzą się profesjonalne urządzenia do produkcji wypełniaczy, jak np. nacinarka do kartonu, a także belownica do kartonu i folii. Nacinarki, poprzez wykonanie w kartonach odpowiednich nacięć, pozwalają na ekologiczne przetworzenie zużytych pudeł na praktyczne wypełniacze. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz na wywózce odpadów opakowaniowych, ale też na kupnie wypełniaczy do paczek. A wszystko to zgodnie z koncepcją gospodarki o obiegu zamkniętym. Do wyposażonej w adapter nacinarki niezbędny będzie też profesjonalny odpylacz, który usunie powstałe podczas produkcji wypełniaczy cząstki kartonu i pyłu.

Efektywna gospodarka odpadami opakowaniowymi w magazynie będzie możliwa też dzięki belownicy do kartonu i folii. Urządzenie to kompresuje niepotrzebne foliowe, kartonowe czy papierowe opakowania w bele, zmniejszając ich objętość o kilkadziesiąt procent. W ten sposób zaoszczędzisz sporo przestrzeni magazynowej przeznaczonej na ich składowanie. Obniżysz też koszty związane z ich transportem, na co z kolei wpływ będzie miało bardziej optymalne wykorzystanie pojemności pojemników na odpady. Inwestując w zakup belownicy dajesz swojej firmę szansę na zoptymalizowanie procesu gospodarowania odpadami, oszczędności i wydajniejsze wykorzystanie przestrzeni w magazynie.

W dobie stale rosnącej konkurencji, i to praktycznie w każdym sektorze gospodarki, nie należy bagatelizować tak kluczowej sprawy, jak wyposażenie magazynu w odpowiednie urządzenia. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu nie sprawi Ci to dużego problemu. Wszystkie opisane w artykule sprzęty kupisz w Opak-System, zapraszamy!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium